Opinie o Nas
kontakt@netselekt.pl +48 572 222 222 /   (22) 257 25 10
Audyt Wi-Fi

Pomiar i analiza sieci

Usługi pomiaru, projektowania a także audytu sieci Wi-Fi w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt to gwarancja stabilnej i wydajnej pracy każdej sieci.

Rozwiązanie do projektowania, weryfikowania i utrzymywania wysokiej wydajności sieci Wi-Fi

Precyzyjna diagnostyka Wi-Fi w połączeniu z aplikacjami zoptymalizowanymi pod kątem urządzeń mobilnych zapewnia znacznie szybsze przeglądy witryn, szybszą analizę martwych punktów oraz dokładniejsze i bardziej wiarygodne dane.

Solidny, profesjonalny sprzęt, którego może używać każdy, opracowany przez inżynierów, którzy konsekwentnie wprowadzają innowacje i na nowo definiują standardy prędkości sieci.

Pomiar sieci WiFi

Audyt bezpieczeństwa sieci WiFi

Sieci bezprzewodowe mogą być postrzegane jako potencjalnie niebezpieczne, zachęcając do nieautoryzowanego dostępu osoby postronne, które mogłyby przechwycić przesyłane dane. Ataki na sieci bezprzewodowe mogą być dokonywane na wiele sposobów, dlatego zabezpieczanie tej komunikacji jest niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa każdej organizacji.

Ze względu na szerokie rozpowszechnienie i wykorzystanie technologii protokołów bezprzewodowych firmy muszą zabezpieczyć sieć przed zagrożeniami.

Firmy mogą zapobiegać wykorzystywaniu luk w zabezpieczeniach poprzez podnoszenie świadomości na temat słabych punktów sieci Wi-Fi oraz stosowanie najlepszych praktyk, takich jak częste audytowanie sieci bezprzewodowych.

W naszej firmie zespół ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa może pomóc Twojej firmie w zabezpieczeniu sieci bezprzewodowych przed atakami i naruszeniem danych, przeprowadzając audyty i przekazując Ci kluczowe informacje dotyczące bezpieczeństwa Twojej sieci bezpieczeństwa.

Audyt sieci bezprzewodowej jest bardzo przydatny do ochrony przedsiębiorstwa i wykrywania wszelkich istniejących zagrożeń bezpieczeństwa lub w zabezpieczeniach, zmniejszając ryzyko uzyskania dostępu do zasobów organizacji przez osoby z zewnątrz.

Pomiary i analiza WiFi

Siła sygnału Wi-Fi decyduje o tym, czy połączenie z Internetem lub aplikacją wewnętrzną jest niezawodne czy nie.

Im silniejszy jest sygnał, tym bardziej niezawodne jest połączenie. Sposób pomiaru i przedstawiania siły sygnału sieci Wi-Fi jest inny niż sposób pomiaru szybkości sieci Wi-Fi - jednak zarówno szybkość, jak i siła sygnału zależą od siebie nawzajem, aby zapewnić jak najlepsze działanie sieci Wi-Fi i jak najlepsze połączenie.

Siła sygnału sieci bezprzewodowej jest mierzona w decybelach miliwatach (dBm).

Miara ta jest przedstawiana za pomocą liczb ujemnych. Im wyższa liczba, tym lepszy sygnał. Może to być mylące, ponieważ wysoka liczba sygnału jest zapisywana jako najmniejsza wartość liczbowa ze znakiem ujemnym przed nią.

Na przykład moc sygnału sieci Wi-Fi wynosząca -30 dBm jest uważana za sygnał doskonały.

Moc sygnału sieci Wi-Fi wynosząca -90 dBm jest uważana za brak połączenia.

Ekahau jest najbardziej zaawansowanym, wszechstronnym urządzeniem do diagnostyki i pomiaru sieci Wi-Fi na rynku, zapewniającym precyzyjne pomiary i profesjonalne wyniki.

Dzięki Ekahau można budować sieci bezprzewodowe o najwyższej wydajności i diagnozować problemy sieciowe szybciej i dokładniej.

 

Projektowanie sieci WiFi

Jedną z najbardziej podstawowych kwestii związanych z projektowaniem sieci Wi-Fi jest planowanie zasięgu.

Zasięg podstawowy polega na optymalizacji odległości wokół nadajników bezprzewodowych w celu zapewnienia wystarczającej siły sygnału do nawiązania połączenia przez urządzenia Wi-Fi.

Zastosowanie efektywnego zasięgu wtórnego zapewnia odpowiednią ilość nakładających się sygnałów, aby ułatwić roaming urządzeń i zapewnić redundancję dla krytycznych potrzeb biznesowych sieci Wi-Fi.

Planowanie przepustowości wykracza poza zasięg i uwzględnia różne typy i liczbę urządzeń oraz aplikacji, które będą się łączyć z siecią.

Pojemność sieci bezprzewodowej to pomiar ilości ruchu obsługiwanego jednocześnie w sieci bezprzewodowej w oparciu o zużywaną szerokość pasma.

Projektowanie profesjonalnej sieci WiFi z maksymalną niezawodnością, sieciami o wysokiej przepustowości i gwarantowaną wysoką wydajnością.

Projektowanie i zatwierdzanie wdrożenia nowej sieci WiFi lub optymalizacji istniejącej sieci WiFi.

Analizowanie i rozwiązywanie problemów sieci WiFi w przedsiębiorstwie w czasie rzeczywistym

Badanie i analiza wykorzystania pasma 2.4Ghz i 5ghz

Badanie mocy sygnału w halach magazynowych

Analiza martwych punktów sieci

Audyt bezpieczeństwa sieci WiFi

Projektowanie sieci WiFi

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
wizytówka